Návod k použití Flekosteel

Flekostelový gel proti bolesti kloubů a zad má jednu důležitou vlastnost - snadné použití. Jak používat tento produkt s maximální účinností? Je důležité dodržovat pokyny a vzít v úvahu indikace a kontraindikace.

Pokyny

Návod k použití gelu Frekosteel

Aby gel působil rychle a efektivně, musí být aplikován na problémové oblasti v uvolněném stavu v následujícím pořadí:

 1. Vytlačte z tuby 4–6 cm proužek gelu.
 2. Hladce rozdělte složení do oblasti bolavého kloubu.
 3. Pokud je to možné, opatrně přelepte ošetřenou oblast lepicí páskou.
 4. Udržujte svůj kloub v teple.

Tento postup by měl být prováděn 2-3krát denně, dokud bolestivé pocity nezmizí. Nejběžnějším postupem léčby gelem Flekosteel je jeden měsíc.

Tipy pro použití

Nejvhodnější doba k dokončení tohoto postupu je ráno a večer. Ihned po probuzení naneste produkt a počkejte 25-30 minut, dokud se zcela neabsorbuje. Nějakou dobu před spaním je také nutné produkt aplikovat, poté se doporučuje nevstávat, aby byly svaly a klouby v klidu.

Gel se nedoporučuje vtírat! Náhlé pohyby poškozují pokožku, svaly a klouby, proto stačí pečlivě nanést a rozetřít gel Flekosteel na poškozené místo.

Přidejte nějakou jednoduchou fyzickou aktivitu. Pro rychlé obnovení pohyblivosti kloubů je nutné provádět jednoduchá cvičení pouze 15-20 minut denně - to výrazně urychlí proces hojení:

 1. V horizontální poloze ohněte koleno, obtočte kolem něj paže a přitlačte jej na trup. Po 30 sekundách nohy vyměňte.
 2. Vsedě si narovnejte nohy a zkuste na ně dosáhnout rukama. Uzamkněte pozici na 30 sekund.
 3. V poloze nakloněné polohy se opřete o lokty, zvedněte trup, pomalu zvedněte nohy nahoru a poté fixujte maximální polohu po dobu 30 sekund.

Indikace k použití

Odborníci v České republice používají kloubní gel Flekosteel jako hlavní léčivý přípravek nebo jako další prostředek komplexní terapie v boji proti těmto chorobám:

  artritida
 • ;
 • osteochondróza;
 • revmatismus;
 • svalové křeče;
 • fyzické zranění.

Lidé, jejichž pohybový aparát je vystaven zvýšenému stresu, například sportovci, mohou tento produkt preventivně používat k minimalizaci rizika poranění.

Dávejte pozor také na následující příznaky:

 • bolest svalů a kloubů;
 • pravidelné záchvaty;
 • edém, hyperemie kůže;
 • vysoká úroveň svalového tonusu;
 • zhoršení motorických schopností.

Kontraindikace pro použití

Protože Flekosteel obsahuje pouze přírodní složky rostlinného původu, je jeho použití zcela bezpečné jak pro dospělé, tak pro děti. Produkt nemá žádné vedlejší účinky a kontraindikace a také neovlivňuje fungování vnitřních orgánů a nezpůsobuje alergické reakce. Je však možná individuální nesnášenlivost k jednotlivým složkám.